emlakpinari 66 Takipçi | 44 Takip

iyi Bir Gayrimenkul Uzmanı Mı Olmak İstiyorsun?

2016-05-18 13:15:00
 
 
O zaman sizlere bir kaç önerim olacak;
 
*Gülümsemekten asla vazgeçmeyin.Yüzünüz aynanızdır..Ayna siz nasılsanız karşıdan da aynısını yansıtır.Gülen yüzler istiyorsanız yansıtın yeter.
*Temizliğinize dikkat edin.İşimiz insanlarla.Kimse ter kokan,saçı başı dağınık yataktan yeni kalkmış gibi görünen birini karşısında görmekten hoşlanmaz.Yanınızdaher zaman diş fırçası,naneli şeker ve deodarant bulundurun.
*Sürekli kendinizi sektörel, sosyal  ve kültürel olarak geliştirin.Müşterilerinizle sadece projenizle ilgili konuşmayacağınızı hatırlayın.Onların ilgi alanlarıyla ilgili söyleyeceğiniz birkaç cümle kendilerini size daha yakın hissetmelerini sağlayacaktır.
*Bilmemek değil öğrenmemek ayıp demiş atalarımız.Utanmayın ve doğrusunu öğrenene kadar sorun.Yanlış verdiğiniz her bilgi el bombası gibidir ve zamanı gelince mutlaka patlar.
*Takım arkadaşlarınızı destekleyin,uyumluolun.Unutmayın onlar sizin her anlamda kurtarıcınız olacak.Yalnız kalmayı kimse istemez.Birbirinizin hatalarını müşterilerinizin yanında değil yalnızken konuşun.Aranızda halledemeyeceğiniz problemlerle ilgili yöneticinizden çözüme yönelik fikir isteyin.
*Müşterilerinize her zaman belirli mesafede olun.Çok samimi kişilikte insanlar olacaktır.Kibarca hayır demeyi öğrenin.
*Raporlama kayıtlarınızı yığmadan,aynı gün girmeye özen gösterin.Bu hem sizin hem de sizin yokluğunuzda diğer arkadaşlarınızın ve yöneticilerinizin işlerini kolaylaştıracaktır.
*Kişisel gelişim ve mesleki gelişimle ilgili yayınları elinizden geldiğince takip edip uygulamaya çalışın(TedKonferansları,Satışın10 altın kuralı vb..)

0
0
0
Yorum Yaz