emlakpinari 66 Takipçi | 44 Takip

Uzun Bir Aradan Sonra Tekrar Merhaba..

2016-05-14 15:32:00

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba.

Sanırım blog yazmaya çok uygun biri değilim.Sürekli güncelleme yapmak konusunda diğer blogger arkadaşlarımın gerisinde kalıyorum.Bunda konut sektöründe kurumsal firmalarda aktif olarak satış yöneticiliği yapmamında büyük payı var tabi ki.

Her ne kadar sektör durgun denilse de,döviz ve altında sürekli harektlilik olsa da,konut kredi faizleri 1,10 larda seyretse de konut sektörü yatırımcının en güvenli limanı olmaya her zaman olduğu gibi devam ediyor.

Gelelim bu yazımın konusuna.Madem yaklaşık üç yıllık küçük bir mola verdim.Sektörün son üç yılda neler geçirdiğine göz atarak merhaba demiş olayım.Ne dersiniz? Sonraki yazılarımda yine güncel gayrimenkul paylaşımlarına devam edeceğim elbette.

Son üç yılda sektöre bir kaç tane yeni oyuncu girdi.Büyük oyunculardan bir kaç tanesi de havlu attı.İsim vermek doğru olmasa da siyasi bir takım sıkıntılardan etkilenen patronlar dünyası konuta yaptıkları yatırımlarda frene basmak zorunda kaldılar.Elbette bu sektör oyuncularını azaltmadı aksine yerleri hemen başka oyuncular tarafından dolduruldu.Özellikle 2013 yılı sektör için çok hareketli bir yıldı.2014 yılı ise siyas ve ekonomik bir takım belirsizliklerle dolu olduğu için bir önceki yılın hareketinin rüzgarı ile idare etmek zorunda kaldı.2016 yılının ilk çeyreğindeyiz şu anda.Çok ciddi durgunluk olmasa da geçen yılların tadını şimdilik alamıyoruz.Yine de hem patron hem müşteri ayağındaki temkin sürerken krizleri fırsata çevirmeyi bilen yatırımcı araştırıp en uygun konutu alıyor gelecek döneme kazanacağı rantın hayali ile gece yastığa başını rahat koyuyor.

Pınar Demir Kınay 2016..

0
0
0
Yorum Yaz